M2C kupuje správcovskou společnost OPTIMAL PARTNER

Po dlouhodobé spolupráci se mezinárodní holding M2C rozhodl koupit od investiční společnosti WOOD & Company významného poskytovatele správy nemovitostí OPTIMAL PARTNER. 

Vpravo Martin Šmigura, Local Partner WOOD & Company a předseda představenstva KOSIT a.s., a JUDr. Matěj Bárta, CEO M2C

Tato slovenská firma se od roku 2007 věnuje správě administrativních budov, průmyslových parků i obchodních provozů. Akvizice významným způsobem změní poskytování služeb v oblasti péče o nemovitosti na slovenském trhu. Vedle facility managementu tak bude portfolio služeb nabízených holdingem M2C posíleno o řízení a realizaci staveb, energetický management a výstavbu fotovoltaických elektráren. Detaily obchodní transakce se obě strany rozhodly nekomentovat. 

„Spojení s OPTIMAL PARTNER je logickým krokem, který jsme provedli na základě dlouhodobé a profesionální spolupráce mezi oběma společnostmi. Věříme, že tímto způsobem posílíme naše týmy v oblasti facility managementu, tak abychom podpořili náš růst na středoevropském trhu. Zároveň rozšíříme portfolio našich služeb o další velmi důležitý článek, a to řízení a realizaci staveb,“ říká Peter Kozáček, country manažer společnosti M2C Slovakia.

Společnosti holdingu M2C jsou partnerem pro transformaci budov ze starých řešení na nové a inovativní. Hlavním přínosem pro zákazníky má být efektivnější provoz a nižší náklady.

Společnost OPTIMAL PARTNER byla od roku 2020 součástí skupiny KOSIT, jejímž spoluvlastníkem a investičním manažerem je finanční a investiční skupina WOOD & Company. Za desítky let svého působení získala stejně jako M2C bohaté zkušenosti v oblasti správy nemovitostí, ale i v segmentu energetického managementu či řízení a realizace staveb. Za sebou má zakázky pro více než 100 velkých a významných společností, aktuálně spravuje prostory o ploše 450 000 m2

„Za více než čtyři roky působení v OPTIMAL PARTNER se nám podařilo firmu zkonsolidovat, rozšířit nabídku jejích služeb a oslovit nové klienty. Důvodem prodeje je strategické rozhodnutí, na jehož základě se skupina KOSIT plánuje orientovat primárně na segment odpadového hospodářství,“ doplňuje Martin Šmigura, Local Partner WOOD & Company a předseda představenstva KOSIT, a. s.

Holding M2C se dlouhodobě zaměřuje na služby integrovaného facility managementu a je soustředěn také na rozsáhlý vývoj nových technologií, digitalizaci a automatizaci budov. Zkušenosti a know-how, které společnost získala díky 31 letům působení na trhu, z ní činí důležitou entitu udávající trendy na trhu. V roce 2022 navíc M2C zařadilo veškeré technologické produkty pod správu nové značky s názvem Innovis. Od té doby se mateřská loď M2C soustředí na služby integrovaného facility managementu a její odnož Innovis na jeho technologická řešení.

Foto: Archiv společnosti M2C

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *