Fotovoltaika jedním z hlavních témat veletrhu Střechy-Solar-Řemeslo 2024

Veletrh pro střechy, stavbu a úspory energií prezentovaný nově s názvem STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO (původně Střechy Praha) proběhne 15.-17. 2. 2024 na výstavišti v Praze Letňanech a oslaví 25 let své úspěšné existence.

LÍDŘI OBORU PŘIHLÁŠENI

S potěšením můžeme sdělit, že zájem vystavovatelů o účast na nadcházejícím ročníku veletrhu STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO, je mimořádný. Představí se zde nejvýznamnější firmy z oboru střech a úspor energií. Jedinečná bude například přehlídka výrobců střešních oken, kterou takto ucelenou jinde neuvidíte. Významně bude zastoupen i obor zelených střech a těšit se můžete na širokou nabídku nářadí, strojů a další techniky pro řemeslníky i kutily v rámci oblíbeného již 5. ročníku Festivalu dřeva a nářadí.

Generálním partnerem veletrhu je Tondach ze skupiny Wienerberger.

INSPIRATIVNÍ DOPROVODNÝ PROGRAM

Hlavním tématem veletrhu a jeho doprovodného programu zůstávají úspory energií a pojetí střechy jako zdroje energie. Udržitelné stavění a řešení energetické soběstačnosti je základním požadavkem dnešní doby, který vyvolává tlak na vyšší a efektivnější využívání obnovitelných zdrojů energie. Veletrh jako centrální platforma dění v této problematice přinese nejčerstvější informace z oblasti solárních systémů, soukromé i firemní fotovoltaiky, tepelných čerpadel, akumulace energie nebo elektromobility. Odborníci v poradenských centrech budou připravení zodpovědět dotazy z oblasti veškeré výstavby a úspor energií včetně nové legislativy a dotačních programů.

Připravujeme rozsáhlý doprovodný program konferencí, seminářů, praktických ukázek a bezplatného poradenství. Součástí programu bude například jubilejní 25. ročník prestižní konference Izolace s podtitulem „Poruchy nejen fotovoltaické aneb co střecha nevydrží“. Tradiční páteční Fórum, které pořádá organizace ČKAIT, se bude zabývat především požární bezpečností a riziky požáru při FTV instalacích. Česká fotovoltaická asociace zaštítí přednášky na téma certifikace správnosti, kvality a realizace fotovoltaických systémů.

Dalšími tématy přednášek budou obnovitelné zdroje a energetika pro průmysl, služby a zemědělství, dále energetika bytových domů a obcí a v neposlední řadě energetika rodinného domu.

Chybět nebudou ani tradiční střechařská témata o nových trendech ve výstavbách a rekonstrukcích střech nebo o zkušenostech z realizací zelených střech. V rámci Festivalu dřeva a nářadí budou probíhat setkání s odborníky, testy strojů, nářadí i ukázky specifických střešních technik jak v předváděcí aréně, tak na stáncích vystavovatelů.

www.strechy-praha.cz

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *