Byli vyhlášeni vítězové 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Uznávaná soutěž MANAŽER ROKU, kterou pořádá Česká manažerská asociace již tři desetiletí, vyhledává nejlepší manažery, lídry a podnikatele, kteří dosahují výjimečných výsledků ve svých oborech, podporují růst a rozvoj firem a vytvářejí inspirující pracovní prostředí pro své kolegy.

Prestižní ocenění Manažerka roku 2022 získala Lucie Urválková, CFO v UNIQA pojišťovně, a.s., která poskytuje služby více než 3 mil. klientů v Česku a na Slovensku; titulem Manažer roku 2022 byl oceněn Bronislav Převrátil, CEO firmy Chart Ferox a.s., která se specializuje na výrobu zařízení pro skladování zkapalněných plynů a vyniká v oblasti inovací. 

„I jubilejní ročník soutěže MANAŽER ROKU opět přinesl unikátní osobnosti z oblasti vrcholového managementu, jež doprovázejí inspirativní příběhy a znamenitá profesní činnost. Během třiceti let existence soutěže bylo oceněno celkem 69 jednotlivců, kteří zaujali pozice Manažerka a Manažer roku, a jsme hrdí, že tuto tradici udržujeme. Naším cílem není pouze odměňovat ty nejlepší, ale především motivovat a povzbuzovat mladé, začínající manažery na jejich cestě, která často přináší výzvy. Soutěžící se vzájemně inspirují, stanovují celému oboru vyšší standardy a stále zvyšují úroveň managementu v České republice,“ řekl Ivo Gajdoš, výkonný ředitel České manažerské asociace.

Lucie Urválková, Manažerka roku 2022, působí v pojišťovně UNIQA od roku 2006, kdy zahájila svou kariéru ve společnosti jako finanční ředitelka. V roce 2006 se stala členkou představenstva a po sedmi letech byla povolána na pozici finanční ředitelky pro Česko a Slovensko. UNIQA je klíčovým hráčem v Evropě s více než patnácti miliony klienty v osmnácti zemích. Lucii nejde jen o výsledky, ale zejména o komunikaci se zaměstnanci a týmy. Porota ocenila efektivně provedenou fúzi s AXA pojišťovnou, a.s. v době Covidu, její otevřený přístup, empatii, schopnost motivovat a současně naslouchat potřebám ostatních.

Vítěz soutěže Manažer roku 2022 a zároveň kategorie Průmysl a navázané obory, Bronislav Převrátil, nastoupil do společnosti Chart Ferox a.s. v roce 2005, před pěti lety pak stanul v jejím čele. Pro Bronislava jsou na prvním místě investice do zaměstnanců a rozvoj jejich talentu, ale neopomíjí ani prohlubování jejich spokojenosti se svým zaměstnavatelem. Rozvoj lidského kapitálu podle něj úzce navazuje na rozvoj firmy a jejího úspěchu na trhu. Komise u Bronislava vyzdvihla nejen jeho přístup k zaměstnancům, ale také transformaci společnosti během posledních pěti let, kdy přeměnil firmu z primárně orientovanou na výrobu, na firmu zaměřenou na projekty a služby s vysokou přidanou hodnotou. 

Hodnotitelská komise složená z expertů na management a bývalých vítězů z předešlých let, vybírá vítěze podle japonské metody čtyř kvadrantů Hoshin Kanri, kombinované s evropskými kritérii EFQM. Hlavními faktory, které se hodnotí jsou minulost manažera, zlepšování a využívání lidských zdrojů, risk management a strategie a vize do budoucna. 

Vítězové všech kategorií soutěže MANAŽER ROKU 2022

Vítěz kategorie Vizionář: Petr Vaněček, CEO společnosti Remoska s.r.o.

Vítěz kategorie Mladý manažerský talent: Michal Lichter, Regional Director CEE & Nordics a CEE společnosti Beligence

Vítěz kategorie Průmysl a navázané obory: Bronislav Převrátil, CEO společnosti Chart Ferox a.s.

Vítěz kategorie Nezisková sféra: Lucia Haraslínová, předsedkyně Klastru českých nábytkářů, družstva

Vítěz kategorie Manažer malého a středního podniku: Petr Paksi, spolumajitelem a ředitelem společnosti JAP FUTURE s.r.o.

Vítěz kategorie Služby: Lenka Žlebková, generální ředitelka Kongresového centra Praha, a.s.

Vítěz kategorie Zemědělství: Jaroslav Mikoláš, jednatel a spolumajitel společnosti LUPOFYT s.r.o.

Vítěz kategorie Veřejná správa: Pavel Švagr, předseda Správy státních hmotných rezerv

Vítěz kategorie Manažer digitálního věku: Marcela Lonková, CEO This One s.r.o.

Vítěz kategorie Zahraniční manažer: Violeta Luca, CEO Microsoftu pro Česko a Slovensko

TOP 10 MANAŽER ROKU 2022

Bronislav Převrátil, CEO společnosti Chart Ferox a.s.

Lucie Urválková, CFO v UNIQA pojišťovně, a.s.

Lenka Žlebková, generální ředitelka Kongresového centra Praha, a.s.

Jaroslav Mikoláš, jednatel a spolumajitel společnosti LUPOFYT s.r.o.

Michal Lichter, Regional Director CEE & Nordics  ve společnosti Beligence

Violeta Luca, CEO Microsoftu pro Česko a Slovensko 

Jiří Buchal, CEO RD Rýmařov s.r.o.

Jana Mastíková, hlavní architektka a partnerka firmy LOXIA

Pavel Švagr, předseda Správy státních hmotných rezerv

Michal Hornák, CEO WITTE Automotive Česko

MANAŽER ROKU – Česká manažerská asociace

První ročník soutěže MANAŽER ROKU se uskutečnil v roce 1993, o rok později se do ní přihlásily stovky zájemců. Příležitosti upozornit na svou práci se každoročně chápou stovky manažerů a manažerek. Úspěšně obstojí ale jen ti manažeři, kteří mají pro svou práci nejen profesní, ale i osobnostní předpoklady. Soutěž pořádá Česká manažerská asociace – jediné sdružení v České republice, které se výlučně zaměřuje na manažery, podnikatele a lídry bez ohledu na profesi. Vzniklo v roce 1990 a jeho posláním je, i nyní v době moderních trendů v managementu a vzniku nových profesí, propojování manažerů a rozvoj jejich odborných schopností, znalostí a dovedností. Platformu ČMA využívá 400 členů, sto členů je kolektivních. Od roku 2019 je ČMA součástí evropské asociace European Managers, zastupující přes milion manažerů napříč Evropou.

www.manazerroku.cz

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *