Jak funguje letiště online

Letiště Praha spustilo nový livestream. Divákům přináší exkluzivní pohled do zákulisí jedné části provozu. Úvodní díl Údržba ploch odstartoval na Facebooku a YouTube kanálu ve středu 31. března 2021 odpoledne. Je pro všechny diváky zdarma.

Do přenosu se diváci mohou zapojit přímo. V průběhu online vysílání mohou posílat dotazy skrze obě vysílací platformy. Celý stream zůstane dostupný pouze 24 hodin. 

Současná situace nepřeje fyzickým návštěvám, rádi bychom však přivítali fanoušky letectví a cestování u nás na letišti, alespoň v online formě. Diváci budou moci exkluzivně nahlédnout do zákulisí jedné části provozu letiště. A přímo od těch nejpovolanějších se dozvědět, co je zajímá,“ říká k novému projektu Marcela Tučníková, manažerka externí komunikace a marketingu Letiště Praha.

V pilotním díle letiště představilo téma údržby letištních ploch, jehož průvodcem byl manažer Pavel Rejlek. Prozradil například, proč musí být dráha perfektně uklizená, nebo co mají zaměstnanci údržby na starosti během léta. Diváci se také dozví, jaká je vlastně celková zpevněná plocha letiště, o kterou se v zimě údržba musí starat, jaký je režim jejich práce a jak rychle musí být uklizena hlavní dráha od sněhu.

Celý přenos odstartoval projížďkou po letišti, poté se přesunul do garáží údržby letištních ploch. Před garážemi byla vystavena ta nejzajímavější technika. Na závěr se diváci na dálku projeli v některém ze strojů zimní údržby po letištní ploše a viděli tak rozhled přímo z kabiny.

Úvodní díl si diváci mohli spustit již 31. března 2021 od 17:00 hodin na odkazu bit.ly/livestream_exkurze, kde budou vysílány postupně i další díly.

Pro informace o dalších online exkurzích ze zákulisí letiště a termínech doporučujeme sledovat oficiální profily pražského letiště na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Red.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *