Prologis zahájil výstavbu nového parku na Slovensku

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil zahájení výstavby budovy na míru pro společnost CBA Slovakia na 6hektarovém pozemku v Žiaru nad Hronom v Banskobystrickém kraji na Slovensku.

Dokončení budovy s celkovou plochou 21 000 metrů čtverečních, ústředního distribučního centra společnosti CBA, provozovatele prodejen a supermarketů na území celého Slovenska, je naplánováno na čtvrté čtvrtletí roku 2019. Půjde o jediný objekt v novém parku Prologis Park Žiar.

Budova bude vybavena nejmodernějšími logistickými řešeními navrženými tak, aby splňovala náročné specifikace společnosti, jakou CBA je. Jelikož například podniká se zbožím podléhajícím rychlé zkáze, budou součástí interiéru chladicí prostory pro skladování chlazeného zboží. V rámci standardní nabídky společnost Prologis poskytne budova i LED osvětlení a inteligentní měřicí systémy umožňující dosáhnut nižší spotřeby energie a zvyšující efektivitu provozu.

„Poptávka po vysoce kvalitních budovách v dobře dostupných lokalitách, jako je právě Žiar, silně roste, což vede ke zvyšování nájmů na celém středním a západním Slovensku. Jsme potěšeni, že si CBA Slovakia pro svou distribuční centrálu vybrala náš nový park a důvěřuje naší schopnosti poskytovat veškerá požadovaná technologická řešení,“ říká Martin Stratov, ředitel pro development a leasing společnosti Prologis na Slovensku.

Prologis Park Žiar se nachází v Žiaru nad Hronom, 174 kilometrů severovýchodně od Bratislavy. Prostřednictvím dálnice R1 je přímo napojen na národní a mezinárodní silniční síť. Dálniční spojení nabízí rychlý a efektivní přístup do městských center jako Bratislava, Vídeň, Praha či Budapešť. Prvotřídní lokalita a dostupnost kvalifikované pracovní síly zde vytváří ideální podmínky pro centralizované logistické aktivity.

Prologis je s více než 1,6 milionu metrů čtverečních logistických a průmyslových ploch předním poskytovatelem distribučních nemovitostí v České republice a na Slovensku (k 31. prosin­ci 2018).