Galerie Butovice modernizována a prodána

Nákupní centrum Galerie Butovice v nedávné době prošlo celkovou modernizací a optimalizací a poté změnilo majitele. Investiční fond spravovaný společností Cromwell Property Group ho prodal českému realitnímu fondu Investika. Cromwell při prodeji exkluzivně zastupovala realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield.

S novým produktem Tork Xpressnap Fit chce oslovit

Společnost Cromwell během svého pětiletého vlastnictví Galerie Butovice do nemovitosti investovala a zásadním způsobem centrum zlepšila. Nejmarkantnější změnou bylo přistavění prostoru o 15 tisících metrech čtverečních pro prodejce nábytku Kika. Velký význam má také celková modernizace, jejímž cílem bylo zvýšit komfort pro návštěvníky. Hlavními prvky této změny bylo zpříjemnění vstupního prostoru, rozšíření foodcourtu, zlepšení propojení jednotlivých pater nebo třeba instalace nového osvětlení.

Cromwell za asistence společnosti Cushman & Wakefield rovněž přistoupil k dalšímu zásadnímu kroku, jímž je optimalizace skladby nájemců. Stávající velké značky jako Albert, H&M či Electro World tak nově doplnil třeba New Yorker, Lindex, Mall.cz, CZC, Bombay Express nebo Pizza Hut.

Ondřej Vodňanský, Associate v investičním týmu Cushman & Wakefield: „Galerie Butovice je případová studie o proaktivním přístupu ke správě nákupních center a ukazuje, jak je úspěšně zlepšit. Poté, co společnost Cromwell realizovala rozvojový program, je Galerie Butovice úspěšným centrem nabízejícím zajímavý, stabilní výnos, který má potenciál pro další růst. To přilákalo zájem rostoucích lokálních fondů, mezi kterými nakonec uspěla Investika.“
tz