Řešíme desítky havarijních výjezdů denně


STOCK čistící služby s.r.o. je ryze česká společnost, která díky širokému technickému vybavení, moderním technologiím a bohatým referencím atakuje přední pozici mezi hráči v oblasti čištění kanalizace a likvidace odpadů v České republice. Díky zkušeným pracovníkům a široké síti poboček garantuje rychlý dojezd na havárii nebo na zakázku po celé České republice. Vyzpovídali jsme Moniku Černou, která na základě svých dlouholetých zkušeností v oboru přijala výzvu a stala se jednatelkou a ředitelkou společnosti.

Majitelé kanceláří, obchodních domů, vlastníci logistických či průmyslových hal, zpracovatelé potravin řeší denně problémy s ucpaným kanalizačním potrubím jakéhokoliv průměru.

„Každá ucpávka potrubí je pro provozovatele nemovitosti velká komplikace, protože si nikdo nedokáže představit nic horšího, než neodtékající kanalizace v jakékoliv výrobně či provozu. Nefungující kanalizace může opravdu potrápit či vést až k zastavení výroby. Pro nás je priorita klient a odstranění jeho problému, na tom je postavená filozofie naší firmy. Zní to jako klišé, ale my opravdu nenecháme žádného z našich klientů nebo partnerů v nesnázích,“ říká Monika Černá, ze společnosti STOCK.

„Pořád se něco děje. Havarijních zásahů máme denně desítky napříč celou republikou.“

Společnost STOCK provádí čištění malých typů potrubí, ale i těch velkokapacitních např. v elektrárnách nebo velkých průmyslových výrobnách. „Čištění domovních odpadů, kamerový monitoring, revize kanalizace, návrh a řešení oprav kanalizace, odčerpání a vývoz kalů, nečistot a usazenin, laboratorní práce a likvidace odpadů z odlučovačů ropných látek, to je náš denní chleba,“ dodává Monika Černá. STOCK také čistí parkoviště nebo benzinové stanice od olejových nánosů nebo zbavuje gastro provozovny odpadních tuků. „Ano, na toto máme také techniku a patří to k našim běžným činnostem,“ vysvětluje Monika Černá.

Technické vybavení

Portfolio kanalizační techniky má společnost STOCK široké. Disponuje menšími vozy pro vnitřní čištění kanalizace, vozidly s tlakovými stroji na čištění kanalizace, plus elektromechanické čištění kanalizace. Velká nákladní recyklační vozidla dokáží vyčistit a zároveň odsávat odpad z kanalizace a tuto směs následně recyklovat. Přefiltrovanou vodu využijí opakovaně v recyklačním cyklu k dalšímu úkonu, dokud nedojde k naplnění cisternové nástavby kalem. Kal se likviduje na speciálně určených místech.

Do flotily STOCKU patří i několik velkokapacitních návěsů na přepravu tekutých odpadů a cisteren v normě ADR s oprávněním převážet tekuté odpady, označené jako nebezpečné, např. odpady ropných látek, kyselé roztoky, oleje a jiné.

„V této chvíli disponujeme stroji, které se řadí ke špičce v České republice. Řadíme se mezi přední společnosti na trhu s touto technologií,“ říká Monika Černá.

„Specializované dopravní prostředky doplňujeme v rámci inovací i o robotické technologie, které zvládnou revizi a následnou opravu kanalizace pomocí vkládání sklolaminátových vložek. Revize inspekční kamerou představuje nejlepší možnost, jak zjistit přesný stav vnitřních stěn potrubí a případné netěsnosti spojů kanalizace. Pomocí této technologie dokážeme diagnostikovat veškeré potíže, jako jsou rozpadající se stěny kanalizace či odpadního potrubí nebo netěsnost ve spojích. Umíme identifikovat jak předmět, který způsobil ucpání, tak i celkový stav potrubí. Na vyžádání nahrajeme celou revizi na USB disk. Záznam obsahuje označení problematických míst i technickou zprávu o kontrole,“ vysvětluje Monika Černá.

Pro svou činnost  společnost využívá monitorovací zařízení několika kategorií. Od nástrčné kamery určené pro domovní kanalizace, až po pojezdovou variantu kamery, která je pevně vestavěna ve vozidle. Výhodou pojezdové kamery ve srovnání s nástrčnou kamerovou hlavicí je hlavně širší škála přídavných funkcí. Zařízení je tak schopno kamerovou hlavu zvedat, natáčet do různých úhlů, měřit spády, pomocí laserů zjišťovat ovalitu trubek, prasklin, deformací a podobně. Signál z kamery se přenáší pomocí optického kabelu do PC umístěného ve vozidle, kde je zpracován a vyhodnocen obsluhou. Záznam je následně odeslán online přímo klientovi.

Reference

STOCK realizuje zakázky pro velké facility společnosti, dále pro průmyslové a výrobní společnosti, retail či velké kancelářské komplexy.

„Během minulého roku se samozřejmě změnila struktura zákazníků. Byl utlumen segment průmyslové výroby a gastra, ale o to silnější byl retail, zejména ten potravinový. Celkově loňský rok považujeme za dobrý,“ zhodnocuje Monika Černá.

O klienty se stará tým proškolených dispečerů, techniků a koncových pracovníků. Zárukou kvality služby je dobře přidělená zakázka, vhodně zvolená technika a včasný dojezd v rámci smluvního vztahu.

„Jsme partnerům k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Za dobu naší působnosti jsme vypracovali systém, ve kterém dokážeme s kolegy efektivně fungovat a díky tomu dokážeme řešit havarijní situace s klidem a v požadovaných termínech. STOCK patří mezi společnosti s nastavenými cenami, které odpovídají kvalitě služby a dodržení veškerých závazků k našim zákazníkům.“

„Nemáme ambici být nejlevnější firmou. Víme, že kvalita něco stojí a víme, že naše služby mají svoji cenu. Poskytujeme výjimečnou péči takzvaně obyčejným věcem s velkou přidanou hodnotou.“

„Naším mottem je kvalita, spolehlivost, dostupnost, pojištění. Klienta nikdy nenecháme v problémech. Troufnu si říct, že nás nic nepřekvapí. Ale pevně věřím, že my vždy pozitivně překvapíme naše klienty.“ Uzavírá s úsměvem Monika Černá.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *