Česká pobočka firmy MSC, jednoho z největších námořních přepravců na světě, se přestěhovala do nových kanceláří na pražském Smíchově. Novým kancelářím pro téměř 100 lidí vévodí surový beton, dřevo, rostliny a lodní kontejner. Dostat jej přitom až do osmého patra byl oříšek. Kontejner se nejprve musel rozřezat a v kancelářích opět svařit do původní podoby.

Kanceláře MSC

V původních kancelářích firmě chyběl prostor, kde by se mohli zaměstnanci setkávat. Architekti ze společnosti CAPEXUS proto navrhli odpočinkovou zónu s kuchyňkou včetně neformálního sezení.

CAPEXUS vytvořil pracovní zázemí v souladu s identitou firmy MSC: recepci a přilehlému prostoru pro hosty kraluje velký model trajektu. Do kanceláří se také podařilo umístit lodní kontejner. Ten slouží jako místo pro setkávání a odpočinek. Navíc má vlastní rezervační systém, který se může snadno změnit v plnohodnotnou zasedací místnost.

„Dostat přepravní kontejner do osmého patra nebyl zrovna snadný úkol. Jde ale o tak hravý, a především autentický prvek interiéru, že jsme mu nemohli odolat. Kontejner se nejdříve musel rozřezat, a pak na místě svařit do původní podoby. Následně se vybavil skleněnou příčkou a truhlářskými prvky,“ říká Martin Židek, architekt společnosti CAPEXUS.

Z materiálů architekti využili především březovou překližku, beton a kopilit (silné sklo, které je průsvitné, ale neprůhledné). Březovou překližku použili architekti na lamelový obklad stěn jádra objektu a velmi netypicky i na rámy skleněných příček od firmy Verti. Navíc je použit i na dveřích a atypickém nábytku.

V budově Green Point, kterou vlastní Alessandro Pasquale, majitel Karlovarských minerálních vod, je beton jedním z hlavních materiálových pilířů designu, proto jsou sloupy konstrukce ponechány bez výrazných úprav. V chodbě po celém obvodu patra je pak otevřený strop, kde betonová konstrukce prosvítá.

Výsledkem je kompaktní prostor schopný dlouhodobě plnit požadavky všech členů týmu MSC. Kanceláře MSC jsou důkazem, že i zcela prázdný prostor lze proměnit ve funkční a pokrokové kanceláře během velmi krátké doby. Realizace projektu trvala pouze tři měsíce.

Fotogalerie:

 

Dveřní zvonky a přístupové systémy zažily za posledních několik let velký posun. Ty tam jsou časy, kdy bylo vrcholem integrace propojení dveřního zvonku se sluchátkem v příslušné budově či místnosti. V době rozmachu IP technologií můžete chytré interkomy integrovat, s docházkovým, mzdovým, CRM a property management systémem, nebo dokonce s elektronickou třídní knihou.  Město Bílina: […]

Společnost L’Oréal dnes spouští svůj nový program udržitelnosti “L’Oréal pro budoucnost”, a vytyčuje si tak nové cíle pro rok 2030. V kontextu stále naléhavějších environmentálních a společenských výzev společnost L’Oréal urychluje svůj přechod k modelu, který respektuje planetární meze, a dále posiluje své závazky v oblasti udržitelnosti a inkluze   Transformace obchodní činnosti společnosti L’Oréal […]

Dobrá zpráva dnešních dní – doba koronavirová má na on-line odečty vliv. POZITIVNÍ! Společnost SOFTLINK předběhla dobu o téměř 10 let, když už tehdy začala nabízet a realizovat CEM BUSINESS – on-line odečty energií, vody, tepla a dalších veličin. Tehdy se na tento typ on-line systémů dívalo trochu skrz prsty, jakýsi zbytečný nadstandard. S technologickým rozvojem […]