Společnost JCB zaujímá přední místo v oblasti čistých technologií a snižování škodlivých emisí, zejména v uzavřených prostorách a v městském prostředí citlivém na kvalitu ovzduší. JCB E-TECH je nová generace elektrických výrobků s nulovými emisemi v místě použití neohrožujícím výkon. Nový elektrický JCB Teletruk je součástí nové generace inovativních výrobků, které využívají elektrické technologie k přístupu do zcela nového světa možností.

DOSÁHNĚTE LEPŠÍ PRODUKTIVITY
JCB Teletruk  30-19E je navržen pro zvýšení rychlosti a přesnosti při nakládání a vykládání vozidel (a to i z jedné strany), jak v interiérech tak i exteriérech, což šetří prostor, čas i peníze.

Tento jedinečný teleskopický výložník umožňuje bezpečné nakládání tří europalet během dvou minut. Bez sloupku blokující výhled před vámi, spolu s dosahem teleskopického bočního výložníku můžete přesně nakládat a vykládat vozidla a využit tak maximální dostupný prostor.

Teleskopický dosah umožňuje vytvoření nárazníkové zóny před strojem, která pomáhá eliminovat poškození karosérie vozidla a zranění při ruční manipulaci. Při nosnosti 1900 kg a dvoumetrovém dosahu vpřed lze paletizovaná břemena umístit na vzdálenější stranu přívěsu.

Dosah elektrického Teletruku vpřed, plný volný zdvih a funkce bočního posunu umožňuje větší kontrolu nad umístěním zboží do kontejneru a umožňuje obsluze těsné nakládání a maximalizovat tak využití prostoru kontejneru. Díky výšce kabiny 2,2 metrů se stroj snadno vejde do standardního 20-ti stopového kontejneru nebo přívěsu. Stroj umožňuje pracovat ve dne i v noci s bodovými LED světly umístěné v přední části kabiny, které patří do standardní výbavy. Kompaktní rozměry a výkonné motory na střídavý pohon elektrického Teletruku mají za následek vynikající výkon při stoupání na rampách.

 

DOSÁHNĚTE LEPŠÍHO KOMFORTU
Teletruk 30-19E je vybaven novou prostornou kabinou JCB CommandPlus s větším vnitřním prostorem a novým designem sedadla typu Grammer. Kabina s certifikací ROPS/FROPS je k dispozici v otevřeném přístřešku, částečně a plně prosklených variantách, které poskytují nejpohodlnější pracovní podmínky za jakéhokoli počasí. Díky intuitivním, dobře umístěným madlům a širokému přístupu je vstup či výstup bezpečný.

Konstrukce bočního ramene elektrického JCB Teletruku poskytuje operátorovi nejen bezkonkurenční viditelnost o 360 stupňů, ale také celkový výhled na špičky vidlic a příslušenství, pokud jsou zcela zasunuté a spuštěné, a to i uvnitř kontejneru.

Nesmíme také opomenout na jedno pákové ovládání, které díky SMART hydraulice zajišťuje jednodušší a přesnější ovládání.

 

DOSÁHNĚTE VYŠŠÍ BEZPEČNOSTI
Mějte svou práci zcela pod kontrolou díky aktivní funkci JCB Load Mition Control, která upozorňuje obsluhu a postupně zastavuje hydrauliku zvedení, když je dosaženo maximální nosnosti, čímž zabraňuje převrácení směrem dopředu. Jedinečná výhoda 111 stupňů rotace přepravy usnadňuje a zvyšuje bezpečnost manipulace se zbožím. E-Teletruk může také snadno vyzvednout převrácený nebo spadlý náklad a vyloučit tak požadavek na ruční manipulaci. Majáky a výstrahy při couvání jsou standardně montovány pro dodatečnou bezpečnost na pracovišti s možností modrých bodových couvacích světel.

 

DOSÁHNĚTE VYŠŠÍ ÚČINNOST
Baterie stroje se demontuje zadními přístupovými dvířky a jsou standardně dodávány s vidlicovými kapsami a jediným zvedacím bodem. Výměna trvá pouze dvě minuty. Nabíjení je stejně snadné jako zvedání krytu baterie a připojení k vysokofrekvenční nabíječce GNB. Zákazníci obvykle dosáhnou 8 hodinového provozu s 80% spotřebou.
Rychlost stroje lze přizpůsobit každému pracovnímu prostředí. Zrychlení lze omezit o 10, 20 nebo 30% stisknutím tlačítka ECO 1, 2 nebo 3krát.

Pomocí telematického systému JCB LiveLink lze měřit spotřebu energie v reálním čase. Díky tomu maximalizujete provozuschopnost a zvyšujete produktivitu své práce. Průměrná zákazníky hlášená spotřeba energie je 4,1 Kw.

Nový Teletruk 30-19E produkuje nulové emise v místě použití, je navržen tak, aby venku pracoval stejně efektivně jako uvnitř, proto je skvělou volbou pro životní prostředí v mnoha různých odvětvích a aplikací.

DOSÁHNĚTE VYŠŠÍ SÍLY A SPOLEHLIVOSTI
JCB 30-19E byl vyroben pouze ze součástek představující špičku ve svém oboru. Nejnovější generace motorů řady Zapi AC je namontována na tepelný panel, který společně s jednodílným podvozkem odvádí teplo generované regulátory, tudíž nejsou potřeba žádné další chladící ventilátory, což snižuje náklady na servis a zajišťuje odolnost stroje. Motor je plně chráněn 4 milimetrovými kryty.
Sklopná kabina umožňuje snadný přístup pro servis a údržbu, díky tomu jsou servisní kontroly mnohem efektivnější. Plánování servisních služeb je zajišťováno JCB LiveLinkem, který je standardně montován na stroj.

DOSÁHNĚTE VĚTŠÍ VŠESTRANNOSTI
Délka elektrického Teletruku včetně vidlic je pouhých 4,1 metrů a díky otočné nápravě se může otáčet v okruhu 5-ti metrů. Stroj je vybaven plně utěsněným tělem, které chrání všechny klíčové součásti elektrického pohonu před nepříznivým počasím a zajišťuje optimální výkon ve všech pracovních prostředích. Speciální řada nástrojů a kompatibilita s celou řadou příslušenství specifických pro dané odvětví vám poskytnou flexibilitu a další všestrannost pro práci v širokém spektru aplikací. Systém Teletruku Changezee umožňuje měnit během 30 sekund mezi vidlicemi a dalšími přídavnými zařízeními pomocí hydraulického systému rychlého závěsu.

 

Jedinečný JCB Teletruk je nejvšestrannějším vidlicovým vysokozdvižným vozíkem s protizávažím na světě a nový elektrický model jej činní ještě všestrannějším.

Výtahy Schindler vede v Česku a na Slovensku Branislav Baláž

Změnu na významné pozici hlásí Schindler CZ, a.s., dceřiná společnost mezinárodního koncernu Schindler, který je předním světovým dodavatelem výtahů, eskalátorů a souvisejících služeb. S účinností od 1. listopadu 2020 se jejím předsedou představenstva a zároveň generálním ředitelem stal Ing. Branislav Baláž. Zodpovědný je za aktivity v České republice i na Slovensku. V obou funkcích nahrazuje […]

Novým generálním ředitelem SECURITAS ČR je Pavel Adamovský

Největší bezpečnostní agentura v České republice SECURITAS ČR dnes oznámila, že jejím novým generálním ředitelem se stává Pavel Adamovský (47). Pavel Adamovský se ujímá vedení SECURITAS ČR po 14 letech působení ve společnosti UPS, kdy byl country managerem poboček pro Česko a Slovensko, Polsko a nakonec Rusko a Bělorusko. V SECURITAS ČR nahrazuje dosavadního CEO Jana […]

Unikátní privátní gymnázium v Moskvě s vlastním divadlem i planetáriem, skla do budovy dodala společnost Guardian Glas

Bertrange, Lucembursko 27. října, 2020 – laboratoře s 3D tiskárnami, divadlo, nahrávací a fotografické studio, robotická laboratoř, planetárium a vlastní plavecký bazén. Svým vybavením se může rovnat špičkovým vysokoškolským kampusům, nicméně se jedná o jednu z nejmodernějších středních škol v Rusku, kterou najdete pod názvem „Choroškola“ v Moskvě. Samotná architektura soukromého gymnázia Choroškola nacházejícího se […]

On-line konference: Maximalizace výkonnosti majetku Nejnovější trendy z oblasti správy a údržby podnikového majetku přináší EAM Virtual Summit společnosti Infor. Bezplatná registrace je již spuštěna! Připojte se 12. listopadu od 11:00 k našemu virtuálnímu setkání, kde se naučíte, jakými způsoby lze maximalizovat výkonnost vašich aktiv a jak zajistit provozní a obchodní kontinuitu splněním nových standardů. Konference je […]

Novým plant managerem kralovického závodu společnosti Elis se stal Petr Křivanec

22. října 2020 – Společnost Elis, mezinárodní lídr v oblasti pronájmu a servisu pracovních oděvů, rohoží a hygienického řešení, ohlašuje personální změnu ve vedení jednoho ze svých tří českých závodů. Petr Křivanec vede Elis v Kralovicích, který se dlouhodobě věnuje segmentu rovného prádla pro hotely, ubytovací zařízení a gastronomii. Plant managerem závodu Elis Textil Servis […]

MŽP radí, kam s použitými rouškami nebo jak nakládat s odpadem v karanténě

Vzhledem k rostoucím počtům onemocnění virem COVID-19 připomíná Ministerstvo životního prostředí (MŽP) pravidla pro nákladní s odpady v domácnostech. Zůstávají stejná: pokud se v rodině vyskytne potvrzený případ koronaviru nebo je nařízena karanténa, je potřeba dočasně přerušit třídění odpadů. Zájemci se vše dozví z informačního letáku MŽP. Domácnosti s pozitivně testovanými členy nebo s osobami […]