Chytrý znamená integrovaný. Moderní dveřní zvonky umějí evidovat i školní docházku

Dveřní zvonky a přístupové systémy zažily za posledních několik let velký posun. Ty tam jsou časy, kdy bylo vrcholem integrace propojení dveřního zvonku se sluchátkem v příslušné budově či místnosti. V době rozmachu IP technologií můžete chytré interkomy integrovat, s docházkovým, mzdovým, CRM a property management systémem, nebo dokonce s elektronickou třídní knihou. 

Město Bílina: Interkomy 2N ve 14 městských budovách

Touto cestou se vydala i česká společnost 2N, globální lídr v oboru. Produkty 2N lze jednoduše integrovat do nespočetného množství aplikací a systémů třetích stran. Názorným příkladem může být město Bílina. V rámci jednoho z modernizačních projektů investovalo město do nového přístupového a docházkového systému, a to hned ve 14 městských objektech, včetně 7 budov mateřských školek a 3 základních škol. Jádrem systému jsou dveřní interkomy 2N.

Přestože jedním z hlavních motivů bylo zabezpečit přístup do obecních budov, a zabránit tak vniku neoprávněných osob, ukázalo se, že řešení 2N mohou nabídnout mnohem víc. Ve třech budovách městského úřadu, budově městské policie a základní umělecké školy jsou dveřní interkomy integrované s dalšími systémy (o což se stará software PowerKey společnosti Advent). V případě základních škol jsou  Bakaláři nejrozšířenějším online systémem školní administrativy. V budovách městského úřadu, městské policie a místní ZUŠ slouží software k evidenci docházky zaměstnanců, v případě městské policie také řídí přístup do jednotlivých místností. 

Integrované interkomy šetří čas i peníze

Právě chytrá integrace přináší výraznou přidanou hodnotu v podobě úspory peněz a času. 

Například výstupy z biometrické čtečky u vchodu do budovy se můžou automaticky ukládat do personálního a mzdového systému. Takové profesionální řešení docházky je spolehlivé i komfortní zároveň. Pokud kamera detekuje osobu s vysokou teplotou, IP interkom nebo čtečka kontroly přístupu dveře jednoduše neotevře. Celý proces je rychlý a automatický.

Základní integrace je možná díky otevřeným protokolům a standardům, jako jsou SIP, ONVIF, RTSP. Zároveň jednotlivé produkty nabízí možnost integrace přes otevřené HTTP API. Mozkem přístupového systému a pohodlné integrace produktů 2N je software 2N® Access Commander – systém využívající rozhraní REST API k snadnému propojení se systémy třetích stran. Pro potřeby dalších integrací je tu 2N® Partner API – REST API poskytované cloudovým portálem My2N. Čím dál víc se totiž potvrzuje, že opravdu efektivní využití technologií spočívá v jejich jednoduchém propojení, a to ideálně na míru každému zákazníkovi.

Doba koronavirová má na on-line odečty vliv

Dobrá zpráva dnešních dní – doba koronavirová má na on-line odečty vliv. POZITIVNÍ! Společnost SOFTLINK předběhla dobu o téměř 10 let, když už tehdy začala nabízet a realizovat CEM BUSINESS – on-line odečty energií, vody, tepla a dalších veličin. Tehdy se na tento typ on-line systémů dívalo trochu skrz prsty, jakýsi zbytečný nadstandard. S technologickým rozvojem […]

Česko ochromil koronavirus a my se ptáme, jak to společnosti v Česku zvládají: Colliers International s. r. o.

Pro předplatitele časopisu Facility manager speciální sleva 15 %

Vážená paní, vážený pane srdečně Vás zvu k účasti na 6. ročníku celostátní konference, která se bude věnovat novinkám ve správě a provozu budov. Tentokrát se zaměříme na očekávané velké změny v revizích technických zařízení, energetickém auditu, energetiské náročnosti budov či BOZP. Prozradíme také, jaké požadavky na pracoviště musíte splnit, a jak zároveň vytvořit lepší podmínky pro zaměstnance. […]