Online odečty energií zabírají na trhu čím dál větší místo. Oprávněně.

Společnost SOFTLINK předběhla dobu o téměř 10 let, když už tehdy začala nabízet a realizovat CEM BUSINESS – on-line odečty energií, vody, tepla a dalších veličin. Tehdy se na tento typ on-line systémů dívalo trochu skrz prsty, jakýsi zbytečný nadstandard. S technologickým rozvojem a implementací SMART řešení se pohled zákazníků v posledních letech změnil, ale situace s pandemií dala paradoxně našemu on-line sytému další významnou přidanou hodnotu. V době, kdy firmy mají 90 % zaměstnanců na home-office, nebo v karanténě, je on-line systém sběru dat z měřidel skutečným SMART nástrojem, který bez lidského zásahu dodá spolehlivé údaje a podklady pro rozúčtování.

Jestliže doposud nemáte žádný nástroj na kontrolu spotřeb energií, je právě teď ten správný čas na změnu. Instalace takového systému není až tak náročná, jelikož veškeré komponenty jsou bateriově napájené. Nemáte-li tedy v objektu instalovanou vhodnou kabeláž, nevadí. Bateriové napájení modulů instalaci zrychluje a nevyžaduje žádný stavební zásah.

Realizaci lze definovat několika málo kroky:

  1. Provedeme technickou prohlídku v objektu a navrhneme vhodné řešení jak z pohledu technického, tak finančního a uživatelského.
  2. Provedeme instalaci radiových modulů a nastavení radiových adres.
  3. Seznámíme vás se softwarem CEM BUSINESS, případně vás proškolíme.

Výše uvedené kroky jsme schopni zvládnout během 10 pracovních dnů. Rozhodnete-li se dnes, můžete mít automatizovaný systém plně k dispozici ještě dříve, než skončí současná koronavirová pandemie.

Neváhejte a zavolejte nám. Rádi vám zodpovíme veškeré dotazy nebo poskytneme konzultaci. I nadále jsme v plném pracovním nasazení a dodržujeme veškerá hygienická pravidla vyhlášená vládou.

Text: Alice Němčok, SOFTLINK s. r. o.